Vitocal Isı Pompaları

Akıllı Vitocal ısı pompalarımız çevresel enerji kullanır

Viessmann Vitocal ürün yelpazesi yalnızca ısıtma sağlamakla kalmaz, aynı zamanda soğutma ve bir binaya sıcak su sağlamak için de kullanılabilir. Ve diğer ısıtma sistemlerinin aksine, bunun için petrol veya gaz gibi yakıtların yakılması gerekmez. Bunun yerine Vitocal, ister ortam havasından, ister yeraltı suyundan veya topraktan olsun, doğrudan çevreden gelen serbest enerjiyi kullanır. Bu sadece kaynak tasarrufu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda karbondioksit emisyonlarını da azaltır.

Birleştirmek için ideal

Viessmann ısı pompaları, halen petrol veya gazla çalışan mevcut ısıtma sistemleriyle de birleştirilebilir. Halihazırda mevcut olan kazanlar pik yükleri karşılamakla görevlidir. Geri kalan zamanlarda Vitocal ısı pompaları ısıtma ve sıcak su sağlar.
 
Vitocal ısı pompaları bir fotovoltaik sistemle de birleştirilebilir. Kendi ürettiği elektrik, ısı pompasına güç sağlamak için kullanılır. Bunun nedeni, çevresel enerjiye (yaklaşık dörtte üçü) ek olarak, ısı pompasının ortam enerjisini kullanılabilir ısıya dönüştürebilmesi için yaklaşık dörtte bir oranında elektrik sağlanması gerekmesidir. Özel Vitocal fonksiyonu ile transfer ortamı olarak görev yapan soğutucu akışkanın hem sıkıştırılması hem de daha sonra tekrar genleştirilmesi gerekir. Bunun için kompresörler ve genleşme valfleri kullanılır.

Viessmann Vitocal'ın soğutma için kullanımı

Vitocal ısı pompaları ısıtma ve sıcak suyun yanı sıra soğutma da sağlayabilir. Doğal soğutma ile aktif soğutma arasında bir ayrım yapılmalıdır. İlkinde, tuzlu su veya yeraltı suyu bir ısı eşanjörü aracılığıyla ısıtma devresinden ısı çeker. Bu ısı dışarıya aktarılır. Doğal ortam sıcaklığı daha sonra soğutma için kullanılır. Bu işlem sırasında sadece sirkülasyon pompası ve kontrol ünitesinin açık kaldığı vurgulanmalıdır. Tüm Viessmann antifriz/su ısı pompaları bu soğutma şeklini kullanır. Entegre soğutma fonksiyonu için bir aksesuar gereklidir: NC-Box. NC-Box, soğutma devresine entegrasyon için bir karıştırıcı ile donatılmıştır. Bu, çiğlenme noktasının altına düşmeden sürekli çalışmayı sağlar.

Diğer bir seçenek ise aktif soğutmadır. Burada ısı pompasının işlevi tersine çevrilir. Vitocal daha sonra bir buzdolabı gibi çalışır. Vitocal 200-S ve Vitocal 222-S split ısı pompalarına ek olarak, 200-A ve 222-A da devre tersine çevirme özelliğine sahiptir.

Her iki soğutma versiyonu, Vitocal 300-G antifriz/su ısı pompasını genişletmek için kullanılabilen Viessmann AC-Box aracılığıyla birleştirilir. Gerekli oda sıcaklığına bağlı olarak sistem otomatik olarak değişir.


Viessmann Vitocal ürün yelpazesini farklı kılan nedir?

Tüm Viessmann Vitocal ısı pompaları çok sessiz çalışma, düşük titreşim ve az bakım gerektirme özelliklerine sahiptir. Ayrıca, etkileyici derecede yüksek bir performans katsayısına (COP) sahiptirler. Bu, ısı transferinin güç tüketimine oranını tanımlar. Bu değer ne kadar yüksek olursa, ısı pompası o kadar verimli çalışır.

Vitocal ürünleri, ses optimizasyonlu, düşük titreşimli cihaz tasarımı sayesinde sessiz çalışır. Vitocal 200-S, 100-S ve 111-S split ısı pompaları, son derece sessiz iç üniteleriyle öne çıkar. Bu iki modelde soğutucu akışkan devresi iki ünite arasında bölünmüştür. Evaporatör ve kompresör dış üniteye yerleştirilmiştir. Kondenser ise iç ünitede yer almaktadır.


Vitocal ürün yelpazesi: esnek uygulama seçenekleri

Vitocal ısı pompaları, farklı çıkış kademeleri ve modülasyonlu çalışma özellikleriyle esnek bir kullanım sunar. Bu, sadece yeni inşa edilen müstakil evler için değil, aynı zamanda apartmanlar ve hatta küçük ticari binalar için de uygun oldukları anlamına gelir. Vitocal 350-G yüksek sıcaklık ısı pompaları, radyatörlü ısıtma sistemleriyle donatılmış daha büyük mevcut binalar için idealdir. Bunun nedeni, 70°C'ye kadar yüksek akış sıcaklıkları sağlamalarıdır. Bu nedenle, müstakil evlerin ve apartmanların modernizasyonunda da çok etkili bir şekilde kullanılabilirler.

Kaskad olarak bilinen bir sistem oluşturarak ısıtma çıkışını ve soğutma kapasitesini artırmak da mümkündür. Bu, aynı model serisinden birkaç Vitocal ısı pompasının seri olarak bağlanabileceği anlamına gelir. Örneğin, entegre kaskad fonksiyonu kullanılarak Vitocal 300-G ile 589 kW'a kadar bir çıkış elde edilebilir.

Daha büyük konut veya apartman binaları için büyük Viessmann ısı pompaları kurmak mümkündür. Örneğin, bir Vitocal 300-G/-W Pro 240 veya 290 kW'a kadar ulaşır. Bu modellerden birkaçı sırayla bir kaskad halinde bağlanırsa, 1450 kW'a kadar bir çıkış mümkündür. Bu nedenle ticari işletmeler ve yerel yönetim binaları için de uygundurlar.
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466