Vitovolt 300

VITOVOLT 300

Fotovoltaik paneller

Hem endüstriyel tesislerde, fabrikalarda hem de müstakil ev ve yaşam alanlarında kullanılabilen fotovoltaik panellerdir25 yıla kadar performans garantisi

Hızlı kurulum
Eşleşen sistem bileşenleri mevcuttur.
Yüksek performans değerleri

Vitovolt 300 fotovoltaik modüller

Vitovolt 300 ürün yelpazesi, 555 Wp'ye kadar çıkışa sahip monokristal modüller içerir. 

Vitovolt 300 fotovoltaik modülleri, yüksek performans değerleri ve kaliteden ödün vermeyen yapısının yanı sıra kapsamlı Viessmann ürün ve performans garantilerine sahiptir. Buna ek olarak, tüm modüller sadece pozitif çıkış toleransları ile tedarik edilir. Bu, çıkışta 5 Wp'ye kadar artış anlamına gelir.

Yenilenebilir enerji sistemleri yaygınlaştıkça, kendi elektriğini üretme isteği de artmaktadır. Güçlü fotovoltaik sistemler artık ücretsiz güneş enerjisini karlı bir şekilde kullanma fırsatı sunuyor. Kullanıcılar fotovoltaik modüller kurarak çevreye karşı sorumlu bir tutum sergilemekte ve CO2 emisyonlarını azaltarak iklimin korunmasına aktif bir katkıda bulunmaktadır.

Enerji maliyetleri sürekli artarken, fotovoltaik bir sistem kullanıcıların tasarruf etmesine yardımcı olur ve güç kaynağı kuruluşlarına olan bağımlılıklarını azaltır. Üretilen enerji sahada kullanılabilir, geçici olarak depolanabilir veya kamu şebekesine ihraç edilebilir. Yasal tarife garantileri veya öz tüketim yoluyla yapılan tasarruflar sayesinde, yatırım kısa bir süre içinde kendini amorti eder.


Sahada kullanım için kendi ürettiğiniz enerjiyi kullanın

Kendi ürettiği güneş enerjisini kendi kendine tüketmek günümüzde tercih edilen seçenektir. Kilovat saat başına elektrik maliyetleri genellikle şebekeye ihraç edilen aynı kilovat saatlik güneş enerjisi için uygulanan tarife garantisinden çok daha yüksektir. Bu nedenle, üretilen fotovoltaik güç önce sahada tüketilir veya geçici olarak depolanır ve yalnızca ihtiyaç fazlası elektrik şebekeye ihraç edilir.

Almanya'da bu durum, elektrik tedarik kuruluşlarının sahada tüketilmeyen elektriği kabul etmek ve şebekelerine almakla yükümlü olduğunu belirten Yenilenebilir Enerji Kaynakları Yasası (EEG) tarafından yönetilmektedir. Fotovoltaik sistemlerin bu nedenle birçok faydası vardır:

  • Çevrenin korunması - fotovoltaik sistemler emisyonların neden olduğu zararı azaltır ve doğal kaynakları korur.
  • Mülk değerinde artış - mülkünüzü daha çekici hale getirir ve değeriniartırır.
  • Maliyetler - sahada güneş enerjisi üretmek günümüzde şebekeden evsel elektrik çekmekten önemli ölçüde daha ucuzdur.

Fotovoltaikler - güneş enerjisinin verimli öz tüketimi

Yerinde üretilen güneş enerjisi şebekeden çekilen enerjiden daha ucuz olduğu için öz tüketim finansal avantajlar sunar. Mükemmel uyumlu bileşenlere sahip optimize edilmiş bir sistem konsepti, bu yüksek öz tüketim seviyesini sağlar.AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466