VIESSMANN S.S.S

VIESSMANN S.S.S

Cihazımı nasıl devreye aldırtabilirim? 

Cihazı satın aldığınız Viessmann bayisi, cihazın montajı yapılıp, cihaz devreye alma aşamasına getirildikten sonra Viessmann Portal Servis Programı üzerinden bağlı olduğu Viesmann bölge müdürlüğüne devreye alma talebinde bulunur. Viessmann Teknik Servis Personeli veya Viessmann Yetkili Servisi sizinle irtibata geçerek cihazınızı devreye alır. 

Cihazın garanti süresi kaç yıldır ve ne zaman başlar? 

Cihazın garanti süresi 2 yıldır ve devreye alma tarihi ile başlar.

Hermetik kombi ile bacalı kombi arasındaki fark nedir? 

Hermetik kombi ile bacalı kombi arasındaki en belirgin fark fan ve atık gaz bacasıdır. Hermetik kombide fan bulunmaktadır. Bu fan sayesinde çift cidarlı olan bacanın iç cidarından atık gaz atılır ve cihazda oluşan vakum sayesinde de dış cidardan temiz hava emilir.
Bacalı kombilerin atık gaz bacası tek cidarlıdır ve atık gazı bu tek cidarlı bacadan dışarı atar. Temiz havayı da bulunduğu ortamdan alır.

Konvansiyonel kombi ile yoğuşmalı kombi arasındaki fark nedir? 

Yoğuşmalı kombi ile konvansiyonel kombi arasındaki en büyük fark duman gazı içerisindeki su buharını yoğuşturarak ve baca gazı sıcaklığını düşürerek ilave enerji kazanmasıdır. Bu yüzden yoğuşmalı kombiler yüksek verimleri ile konvansiyonel kombilerden daha ekonomiktir. 

Peteklerin bir kısmı ısınmıyor, ne yapmalıyım? 

Tesisatın temiz olup olmadığı kontrol edilmelidir. Şayet kirli ise tesisat yıkanmalı ve filtre temizlenmelidir. Radyatörlerin ve tesisatın havası alınmalıdır.

Arka odaların petekleri az ısınıyor, ne yapmalıyım? 

Tesisatın temiz olup olmadığı kontrol edildikten ve radyatörlerin havası alındıktan sonra peteklere reglaj ayarı yapılmalıdır. Cihaza yakın olan peteklerin vanaları kısılmalı, cihaza uzak olan peteklerin vanaları ise mesafeye göre daha fazla açılmalıdır.

Kombimin su basıncı ne olmalıdır? 

1 ile 2 bar arası olmalıdır. Tavsiye edilen basınç 1,5 bardır.


Kombimin basıncı düşüyor, ne yapmalıyım? 

Cihaza uzun süre bakım yapılmamış ise genleşme tankının havası azalmış olabilir veya tesisatta kaçak olabilir. Servis tarafından genleşme tankının havası kontrol edilmelidir. Genleşme tankının basıncı normal değerlere getirilmesine rağmen hala tesisat basıncı düşüyorsa tesisatta kaçak vardır. Bu kaçak, tesisatı yapan firma tarafından tespit edilip giderilmelidir.

Oda termostadı tasarruf sağlar mı? İdeal oda sıcaklığı ne olmalıdır? 

Oda termostadı tasarruf sağlar. Özellikle ısı kaybı az olan yerlerde oda sıcaklığı çok geç düşeceğinden ve kombi devreye daha az girip çıkacağından tasarruf miktarı yükselir.
İdeal oda sıcaklığı 20 °C olmalıdır. Oda sıcaklığının 1 °C düşük tutulması ısıtma masraflarında yaklaşık % 6 tasarruf sağlar.

Kalorifer tesisatındaki su her yıl değiştirilmeli midir? 

Kalorifer tesisatındaki su kirli olmadığı ve çamurlaşmadığı sürece değiştirilmemelidir. Her yıl sistemin suyu değiştirildiğinde su ile birlikte sisteme giren oksijen cihazda korozyona neden olur.

Uzun süre cihazımı kullanmadığım zaman ne yapmalıyım? 

Cihazın don koruma fonksiyonunu gerçekleştirebilmesi için cihazın elektriği ve gazı açık bırakılmalıdır. Kullanım suyu ve kalorifer düğmesi çevrilerek en sol konuma getirilmelidir

AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466