Gaz Yakıtlı Kazanlar

Her eve uygun Vitodens gaz yoğuşmalı kazanlar

Viessmann Vitodens ürün serisi, gazlı ısıtmanın avantajlarını en son yoğuşma teknolojisi ile birleştirir. Aynı zamanda yüksek enerji verimliliğine sahiptir. Uzun vadede, bu sadece enerji maliyetlerini düşürmekle kalmaz; aynı zamanda çevre açısından da faydalıdır. Vitodens gazlı ısıtma sistemi, kullanıcı dostu tasarımı ve kolay kullanımı ile de dikkat çekmektedir. Sonuç olarak, Vitodens ürün ailesi ortam ısıtması ve sıcak su için olağanüstü kolaylık sunar. Viessmann Vitodens Ailesi, gelecekteki taleplere de hazırlıklı olmanızı sağlayacaktır.

Vitodens ürünleri aşağıdaki kategorilere ayrılabilir

Vitodens 200 serisi

Vitodens 100 serisi

Vitodens ürün yelpazesindeki ortak özellikler

Gaz yoğuşmalı kazanlar, kompakt tasarımları sayesinde cazip bir çözüm sunmaktadır. En son ısıtma teknolojisini kullanarak %98'e varan standart mevsimsel verimlilik elde ederler. Diğer şeylerin yanı sıra, bu paslanmaz çelikten yapılmış Inox-Radial ısı eşanjörü ile mümkün olmaktadır. Vitodens ürün ailesi dayanıklılığı ve yüksek verimliliği ile de dikkat çekmektedir. Tüm Viessmann paslanmaz çelik ısı eşanjörleri korozyondan kaynaklanan sızıntılara karşı 10 yıl garantilidir. Bu garantiden yararlanabilmek için 01/04/2018 tarihinden itibaren satın alınan tüm kazanların işletmeye alındıktan sonraki ilk altı ay içinde kaydedilmesi gerekir. Garanti, aynı şekilde bir bakım sözleşmesi yapılmasını, bakım çalışmalarının düzenli olarak gerçekleştirilmesini ve bu çalışmaların eksiksiz bir şekilde belgelenmesini gerektiriyor.

Vitodens ürünlerinin bir diğer ortak özelliği de hepsinin düşük fan hızında çalışmasıdır. Bu sessiz çalışma imkanı ile birlikte artık kazanlarınızı kapalı odalardan çıkarıp gözönünde de değerlendirme şansına sahibiz.

Lambda Pro Control Plus - Vitodens ürünlerinin farklı gaz türleriyle çalıştırılması

Viessmann Vitodens ısıtma sistemlerinde ortak olan, tüm gaz türleri için yanma kontrolörüdür - Lambda Pro Control veya geliştirilmiş versiyon Lambda Pro Control Plus. Lambda Pro Control ya da Lambda Pro Control Plus, gaz kalitesinde değişiklikte yada farklı bir gaz türüne geçildiğinde veya çalışma koşullarında bir değişiklik olsa bile sürekli olarak yüksek verimlilik sağlar. Viessmann Vitodens yoğuşmalı kombi, mevcut enerjiden maksimum düzeyde yararlanmaya devam eder.

Hava oranı (lambda) - yani gaz ve hava oranı - bir iyonizasyon elektrodu kullanılarak ölçülür. Ölçüm sonuçlarına bağlı olarak, otomatik kontrol hava beslemesini her zaman ideal bir gaz/hava karışımı olacak şekilde ayarlar. Bu durum, kurulum sırasında ayarlama veya yeniden ayarlama çalışması ihtiyacını ortadan kaldırır. Bu çalışma yöntemi Vitodens ürünlerini yalnızca çok verimli hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda Lambda Pro Control Plus yüksek düzeyde operasyonel güvenilirlik de sağlar. Ek olarak, baca gazı kontrol aralıkları da iki yıldan üç yıla uzatılmıştır.

Vitodens ürün yelpazesi hidrojen/doğal gaz karışımı ile kullanım için uygundur. Yüzde 20'ye kadar hidrojen içeriğine izin verilir.

AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466